Başlıklı Kundak Havlu


Başlıklı kundak havlular, banyodan sonra çocuğunuzu sıcak tutar. Şık ve işlevsel bebek başlıklı kundak havlularımız, yeni ebeveynler için günlük ihtiyaçlardır. Bebek bezlerinin cildine karşı nazik olması gerektiğini anlıyoruz bu nedenle koleksiyonumuzdaki tüm havluların yumuşak ve emici kumaşlardan yapılmasını sağlıyoruz. Yüksek kaliteli havlularımız birçok yıkamadan sonra bile harika görünür ve hissettirir.
Yenidoğanlar kolayca soğuk algınlığına yakalanabilir. Bebekvehersey.com’da sizlere sunduğumuz kapüşonlu havluları ile bebeğinizin minik başını sıcak tutabilirsiniz. Yetişkin havluları küçük bebekler için uygun değildir. Küçük çocuklar havluları sık sık kirletirler bu nedenle kolayca yıkanıp kurutulabilen küçük bebek havlularına ihtiyaçları vardır. Kapüşonlu havlu arıyorsanız, birbirinden güzel desenlere sahip renkli havlu çeşitlerimize göz atabilirsiniz.

 

Başlıklı Kundak Havlu Nedir?


Yeni ebeveynler genellikle hangi bebek banyo ürünlerinin gerekli olup hangilerinin gerekli olmadığına karar vermekte güçlük çekerler. Banyo zamanı geldiğinde, bebeğin normal bir havluyla kurulanması gerekip gerekmediği veya ebeveynlerin bunun yerine benzersiz bir başlıklı kundak havlu kullanıp gerekip gerekmediği genellikle bir çatışmadır.
Bebekler için normal havlular kullanabilirsiniz ancak bu havlular çok büyüktür ve çoğu zaman bebeğin atmasıyla kirlenir. Bu kirlilik çamaşırlarınızın çabuk bitmesini sağlar. Bu nedenle ayrı bir kapüşonlu bebek havlusu olması bebeğinizin daha sıcak, daha rahat kalmasına ve çamaşırlarda daha az yer kaplamasına yardımcı olur. 


Başlıklı Kundak Havlu Neden Tercih Edilir? 


Bebek havluları, çocuğunuzun küçük bedenine ve hassas cildine hitap eden özel tasarımlara sahiptir. Başlıklı kundak havlu koleksiyonumuz, çocuğunuzun rahat kalmasını ve harika görünmesini sağlamak için bu tür kumaşlar yaratıyor. Bebeklerinizin giymesi için eğlenceli hale getiren sayısız tasarım da bulabilirsiniz. Ayrıca bebeklerin minik bedenleri için özel olarak üretilen kumaş, başlarını sıcak tutarken onları kolaylıkla sarar. Küçük bir bebeğin hayatının ilk günlerinde vücut ısısını düzenleyemezler ve değişen ortam sıcaklıklarında rahat olmalarına yardımcı olmak için sıcak bir kumaş ya da kıyafete ihtiyaç duyarlar.
Çamaşır makineleri, birden fazla büyük havluyu alacak geniş alana sahip değildir. Bu nedenle, bebek havluları biraz yumuşaklık ve rahatlık sağlamaya yardımcı olur. Bacakları sarılı olacağı için bebeği taşımakta rahat olur.
Bebeklerin cildi hassastır, bu nedenle bir havlu pürüzlü olabilir ve kumaşın pürüzlülüğüne alışık değillerse bu kızarıklıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bebek havlusu üreticileri bu durumun farkındadır ve bebeğin cildinde pürüz oluşturmayan yumuşak malzeme kullanmayı tercih ederler. Başlıklı kundak havlular, normal bir havluda bulacağınız havlu kumaş, bambu ve pamuklu kumaşlardan yapılmıştır. Bununla birlikte, bu havluların tüy sayısı çok daha düşüktür, bu da onları hassas ciltlerde daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirir.

 

Yeni Doğan Bebekler İçin Başlıklı Kundak Havlu Modelleri


Bir bebek havlusu satın almayı seçerseniz, her zaman kapüşonlu bir havlu almanız gerekir. Bebeğiniz çevreye uyum sağlamak için vücut ısısını düzenleyemediği için ilk günlerinde daha çabuk üşür. Ilık banyolar ve sıcacık pijamalar arasında geçen zamanda başlarını örtmek ve onları sıcak tutmak esastır. Normal havlu ile bu durum mümkün değildir. Bu nedenle, kıpırdamaya başladıklarında kapalı tutmanız çok daha zordur. Çocuğunuz başının örtülmesini istemediği bir dönem yaşıyorsa, başlıklı kundak havlu modellerini kullanabilirsiniz.
Unutmayın, dikkat etmezseniz bebeğinizin vücudunda nem kalabilir ve kızarıklıklara neden olabilecek birçok kıvrım ve kırışık vardır. Bu nedenle bebeğiniz duştan çıktıktan sonra üşümemesi için mümkün olduğunca çabuk kurutmalısınız. Yeni doğmuş ve küçük bir bebeğin vücut sıcaklıkları çok hızlı düşebilir. Bu nedenle, bebeğinizi yıkadıktan sonra başlıklı kundak havlularla onu yumuşak bir şekilde sarabilir ve ısıtabilirsiniz.