1 2 >

Frigg Emzik

Frigg Emzik, bir bebeğin hemen hemen her ebeveyninin güvendiği eşyalardan biridir. Emzikler, bebeğin emme süreleri arasında bebeği yatıştırabilir ve uykuya dalmasına yardımcı olabilir. Amerikan Pediatri Akademisi'ne göre bebekler emme içgüdüsü ile doğarlar ve bebek ilk doğduğunda emzik vermek faydalı olabilir. Bilimsel olarak bebeklere ilk yıl boyunca SIDS riskini azaltmak için uyku zamanında ve yatmadan önce bir emzik vermenin doğru olduğu kanıtlandı ancak emziren ebeveynler emzik vermeyi birkaç hafta veya bebek emzirmeyi bırakana kadar ertelemek isteyebilir. 

Bebek emzikleri, insan meme ucunu taklit edenler ve dişlerin ileride yanlış hizalanmasını önlemek için tasarlanmış ortodontik emzikler de dahil olmak üzere çeşitli boyut ve meme ucu şekillerinde gelir. Boğulmayı önlemek için yeterince geniş ağız siperliğine sahip tek parça bir model almak da önemlidir.
Doktorlar, BPA içermeyen, bulaşık makinesinde yıkanabilir ve boğulma tehlikesi oluşturabilecek parçaları olmayan emzik modellerini tavsiye ediyor. Malzemeler, güvenlik ve ürünleri incelerken yaş önerilerini de göz önünde bulundurmalısınız. Yine de, bebekler en çok hangi emzikleri sevdiklerine karar vereceklerdir, bu nedenle çocuğunuz için doğru olanı bulmak biraz deneme yanılma gerektirebilir.

En İyi Frigg Emzik Modelleri

Bu kategoride bulunan emzik modelleri, arzu edilen özelliklerin karışımından dolayı sık sık tercih ediliyor. BPA ve lateks içermeyen kauçuk emzikler, yukarı doğru esneyen ortodontik bir meme ucuna sahiptir. Özel emzik tasarımı, ileri doğru bir dil pozisyonunu koruyarak bebeklerin nefes almasını desteklemek, ağız gelişimini desteklemek için dil basıncını damak boyunca eşit olarak dağıtmak gibi çeşitli faydalar sağlar ve dar tabanının optimum dudak kapanmasına destek olur. Ayrıca bu emziklerin tek parça tasarımı sayesinde temizlenmesi çok kolaydır. Emziğin korunmasına, tiftik ve mikroplardan veya bebek bezi çantasında kaybolmadan korunmasına yardımcı olan bir taşıma çantasıyla birlikte gelir.
 

Bebekler İçin Frigg Emzik Fiyatları

Bebekvehersey.com’da bulunan birbirinden işlevsel Frigg emziklerin fiyatı 79 TL’den başlar. 
 

Emzik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Frigg Emzikler çeşitli renklerde, tasarımlarda ve şekillerinde gelir. Yeni başlıyorsanız, birkaç farklı stil seçmeniz gerekir. Belki bir tanesi standart yuvarlak emzikli ve biri yuvarlak üst ve düz tabanlı "ortodontik" şekilli emzik olmalıdır. Bunları, biri 6 aya kadar olan bebekler için ve diğeri 6 ay ve daha büyük olanlar için olmak üzere iki boyutta gelir.
Bebeğinizin tercih ettiği boyut ve stil ne olursa olsun, satın aldığınız modelin sağlam olması ve parçalanamayacak kadar dayanıklı olması gerekir. Ayrıca büyük bir kalkanı olmalıdır böylece bebeğiniz emziğin tamamını ağzına alamaz.
Kalkan, hava sirkülasyonu sağlamak için havalandırma deliklerine sahip olmalıdır. Bu delikler olmadan bebeğin tükürüğü tabanın arkasında toplanarak ciltte kızarıklık veya tahrişe neden olabilir.

Kauçuk Emzik Nedir?

Küçük bebeğinizin hassas diş etleri var. Doğal bir kauçuk emzik, yumuşaklık göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Seri üretilen silikon sert ve rahatsız edici olabilir. Hevea Brasiliensis ağacından elde edilen kauçuk, bebekleri doğal olarak yatıştırmaya yardımcı olmak için tıpkı anneler gibi yumuşaktır.
Tüm bebek gereksinimleriyle akılda tutulması gereken en önemli şeylerden biri, her şeyi temiz tutmaktır. Kauçuk emzik üzerindeki tek parça tasarımın günlük olarak temizlenmesi daha kolaydır, sadece yumuşak sıvı sabun ve akan su ile yıkayabilirsiniz. İlk kullanımdan önce, emzikleri tencerenin dibine değdirmeden beş dakika kaynatarak sterilize etmeniz gerekir.
Bebeğinizin olmazsa olmazlarını yapmak için kullanılan malzeme, özellikle bebeğinizin ağzına girenler önemlidir. Silikon, sert plastik veya sentetik lateksten yapılmış ürünlerde gizli içerikler olabilir. Bebek emziğiniz saf kauçuktan yapıldığında, ürününüzün içindeki ve dışındaki her şeyi bilirsiniz.

 

Neden Kauçuk Emzik Tercih Edilir?

%100 doğal kauçuktan üretilen emzikler %100 biyolojik olarak parçalanabilir. Anneler ve babalar, dünyaya zarar veren kilolarca daha fazla atık yaratma konusunda endişelenmek zorunda değiller. 
Dişleri yeni çıkaran bebeklerin yatıştırmak ve rahatlatmak için bir şeye ihtiyacı vardır. Diş çıkarma emziği tamamen çiğnenebilir, ancak yine de güvenli ve sağlam olmalıdır. Neyse ki, bu doğal bir kauçuk emzik seçmenin bir başka avantajıdır. Bebeğiniz yumuşak ve doğal hissinin tadını çıkarırken tek parça kauçuk emziğin her parçasını çiğneyebilir. Ebeveynlerin ucuz bir plastik parçanın kırılması ve tehlikeli bir keskin kenar oluşturması konusunda endişelenmesine gerek yoktur. Kırılabilecek fazladan bir parça olmadığı için boğulma tehlikesi oluşturma ihtimali de yoktur.
Her bebek biraz farklıdır ve belirli bir emzik tarzını tercih eder. Birden fazla meme ucu ve emzik kalkanı şekli vardır ve doğal kauçuk bu formlardan herhangi birinde olabilir. 
Meme ucu şekli büyük ölçüde bebeğin tercihine göre seçilir. Bazı küçükler, biberonla beslenen bebekler için daha kolay olabilecek yuvarlak bir meme ucunu tercih eder. İkinci bir seçenek ise daha düz olan ve emzirmeyi taklit etmek için yapılan ortodontik şekildir. Bazı araştırmalar, ortodontik emzik modellerinin çocuğunuzun diş sağlığı için daha iyi olabileceğini gösteriyor. Üçüncü seçenek asimetrik bebek emziğidir. Bunlar uzundur ve aynı zamanda bir memeyi simüle etmeyi amaçlar.