Gece Lambası


Gece  lambası, bebeğinizi veya yürümeye başlayan çocuğunuzu sabit bir gece uykusunda tutmak için hızla paha biçilmez bir araç haline geldi. İyi bir gece lambası, yeni korkmuş bir yürümeye başlayan çocuğa yatmadan önce rahatlatıcı bir parlaklık sağlar ve hatta yeni doğan bebeklerin gece boyunca gözlerini kapatmasına yardımcı olmak için uykuyu tetikleyen bir ışık üretir.

 

Bebek Odası İçin Gece Lambası


Bebek odası için gece lambaları birçok farklı tasarıma sahiptir. Bazıları amaçlanan işlevi yani rahatlatıcı bir ışık sağlarken, diğerleri uyku için yatıştırıcı bir ortam yaratmaya daha fazla yardımcı olabilecek bazı oldukça etkileyici ziller ve çıngıraklarla birlikte gelir. Bazıları bebek dostu hayvanlar şeklindeyken, bazıları bebek veya ebeveyn odasında olacak kadar şıktır. Seçim sizin!
Gece lambaları, bebeğiniz için geceleri rahatlatıcı bir uyku alanı sağlamanın güzel bir yoludur. Yaşlandıkça ve hayal güçleri arttıkça bu giderek daha önemli hale gelir. Bebeğinizle ilgili çoğu şeyde olduğu gibi, tutarlılık her zaman iyidir. Bu nedenle, bebeğinizin odasına bir gece lambası yerleştirirseniz, büyüyünce yeni yürümeye başlayan çocukken aynı lambayı saklamaya çalışmak iyi bir fikirdir, böylece onlara tanıdık gelir.


Bebek Odası İçin Gece Aydınlatması Nasıl Olmalı?


Geceleri odada parlak bir ışığa maruz kalmak, yetişkinlerin ve çocukların % 99'unda uyku hormonu melatonin üretimini engeller. Melatonin, uykuya dalmamıza, uykuda kalmamıza ve bir dizi ilgili sağlık ve bağışıklık işlevine yardımcı olmaktan sorumludur. 2011'de yapılan bir araştırma, loş ışıkla karşılaştırıldığında, yatmadan önce parlak ışığına maruz kalmanın melatonini baskıladığını, bu da bireylerin %99.0'ında daha geç melatonin başlangıcına neden olduğunu ve melatonin süresini yaklaşık 90 dakika kısalttığını buldu. Sağlıklı bir gece uykusu için loş bir gece lambası kullanılması bu yüzden önemlidir.
Bebek odası lambaları ve gece lambaları, yeni ebeveynler için gerçekten gerekli olan birkaç aksesuardan biridir. Uzmanlar, yeni doğan bebeklerin yaşamlarının ilk birkaç haftasında gece boyunca her iki ila üç saatte bir beslenmeleri için uyandırılmasını tavsiye ediyor. Bu dönemden sonra bile, çoğu bebek ve çocuğun gece boyunca düzenli olarak değiştirilmesi ve rahatlatılması gerekir. Her emzirme sırasında parlak bir tepe lambasını yakmak yalnızca büyük ölçüde uyarıcı olmakla kalmaz aynı zamanda hem annenin hem de bebeğin uyku sağlığı için potansiyel olarak zararlı olabilir. Buna karşılık, sıcak, kısılabilir bir gece lambası, uyku düzenini bozmadan ebeveynler için güvenli ve rahat bir akşam aktivitesine izin verecek kadar ışık sağlayabilir.


Bebek Odasını Aydınlatmak Neden Önemlidir?


Tüm ebeveynler bebekleri için rahat bir uyku ortamı yaratmak ister. Uygun bir sıcaklık ve gürültüsüz ortamın yanı sıra, çok farklı önemli bir bileşen de vardır.
Karanlık önemlidir, akşamları az miktarda parlak ışık bile uyuma yeteneğimizi derinden etkileyebilir. Karanlığa tepki olarak üretilen melatonin hormonu beynimize uyuma zamanımızın geldiğine dair bir sinyal gönderir ve vücudun bizi bu temel aktiviteye hazırlama sürecini başlatır.
Ancak bazen bize yardımcı olması için gece lambalarına ihtiyaç duyarız çünkü geceleri tamamen karanlık bir durum bize çok fazla rahatsızlık verebilir. 
Eğer gerçekten küçük bir çocuğunuz varsa ve geceleri onları beslemeye geliyorsanız ve nereye gittiğinizi görmeniz gerekiyor ki bir şeylere çarpmayasınız.
Korku duygusunu geliştirmeye başlamış olabilecek iki veya daha fazla yaş civarında bir çocuğunuz olduğunda gece lambaları önemlidir.
Bebeğinizin yatak odasının zifiri karanlık olması gerekmez. Bebeğinizin yatak odasında küçük bir gece lambası kullanabilirsiniz. Bebeğinizin yanından geçebilecek kadar ışık olmalıdır. Aydınlatma seviyelerinin sabit kalması için bütün gece açık bırakmalısınız.


En Uygun Bebek Odası İçin Lamba Fiyatları


Bu kategoride bebek odası için lamba fiyatlarını inceleyebilirsiniz.