Mama Önlüğü

 

Mama önlüğü, yeni doğanlar veya küçük çocuklar tarafından hassas ciltlerini ve kıyafetlerini yiyecek, tükürük ve salyadan korumak için giyilen bir giysidir. Her bebeğin bir noktada bir mama önlüğü takması gerekir. Doğumdan hemen sonra veya daha sonra anne, bebeğini sütten kesmeye başladığında başlayabilir.

 

Bir noktada, bebeklerin sadece sevimli değil, aynı zamanda çok dağınık olduğu evrensel gerçeğini hepimiz fark ederiz. İşte burada iyi bir dayanıklı mama önlüğü devreye girer. İyi bir bebek mama önlük modeli, emici olmalı, bebeğinizin üzerine rahatça oturmalı ve sürekli yıkamaya dayanabilmelidir.


Bebeklerin neredeyse yüzde ellisinin düzenli olarak tükürdüğünü biliyor muydunuz? Bu reflü şekli bebekler için oldukça normal olsa da, uygun giysilere sahip olmamak hem anne hem de bebek için zor olabilir.

 

Mama önlüğü bu stresin çoğunu azaltabilir ve anne ile bebeğin seyahat etmesini kolaylaştırabilir. Süt tükürmekten bahsedeceksek, salya akması ve diş çıkarmadan da bahsetmeyi unutmuyoruz. Bebekler doğumdan itibaren sürekli olarak salya akıtır bu nedenle elinizin altında bir önlük bulundurmak bir artıdır.

 

Bebeğinizin ne kadar salya aktığına bağlı olarak, haftada 5 veya günde 5 önlük kullanabilirsiniz. Hazırlıklı olmak her zaman daha iyidir.
Bebek mama önlüğü ile ilgili bir başka harika şey de, tüm kıyafeti temizlemekten çok daha kolay temizlenmesidir.

 

Biri kirlendiyse, onu yıkamaya atabilir ve başka bir tane alabilirsiniz. Birbirinden kullanışlı mama önlüklerimiz makinede yıkanabilir ve kurutucuya uygundur.
Bebeklerin asla önlükle uykuya dalmamaları gerektiğini belirtmeliyiz. Önlüklerde uyumak boğulma için ciddi bir risk oluşturur.

 

Beslemeyi bitirir bitirmez önlüğü nazikçe çıkarmalısınız. Artık bildiğiniz gibi, mama önlüğü kullanmanın pek çok avantajı var. Bu kadar çok çeşitli önlükler ile tarzınıza veya günlük ihtiyaçlarınıza uygun bir şeyler bulmanız garantidir. Benzersiz mama önlüğü modelleri koleksiyonumuzu buradan inceleyebilirsiniz.


Bebekler İçin Mama Önlüğü


Bebeğin kıyafetlerini dökülen yiyeceklerden korumak için mama önlükleri boyna takılır. İki yaşın altındaki çocuklar, ister mama olsun, ister patates püresi olsun, bebeğinizin üzerine düşmesi muhtemel yiyeceklerdir. Yiyeceklerini her yere götürmenin bir yolunu bulmak için mama önlüğü idealdir ve her yemekten sonra kıyafetlerini değiştirmekten kaçınmanıza yardımcı olur.


Mama önlükleri geleneksel olarak kumaştan yapılır ve çıtçıtlar, düğmeler veya cırt cırt ile boynun etrafına sabitlenirler. Kumaşlar rahat olma eğilimindedir ve makinede rahatlıkla yıkanabilir. Genellikle bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak kumaş emsallerinden çok daha sert olan silikon mama önlüğü modelleri de vardır. Kollu mama önlüğü modelleri de giyilebildiği için oldukça kolay ve kullanışlıdır.

 

Uzun Kollu Mama Önlüğü


Uzun kollu mama önlüğü, lekelere ve kokulara karşı dayanıklı, hafif, dayanıklı, su geçirmez kumaşından yapılmıştır. Sadece bir kumaş katmanıyla, katmanlar arasında büyüyen yapışkan şeyler hakkında endişelenmenize gerek yok. Arkadan bağcıklı kapama ve elastik manşetler ile küçük bebeğinizin rahatı için giydirebilirsiniz. Büyük bir cep, dökülenleri, kırıntıları ve daha fazlasını tutmaya yardımcı olur. Silinebilir ve makinede yıkanabilir, bu önlüğün temizlenmesi kolaydır böylece tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

 

Bumkins Superbib Önlükler


6 ila 24 aylık bebekler için özel olarak tasarlanan Bumkins Superbib Mama Önlüğü modelleri, pratik ve kullanışlıdır. Oldukça hafif olan bu mama önlüğü, kolay temizlenir, su geçirmez, leke ve koku tutmaz bir kumaştan tasarlanır. Ayrıca bebeğinizin boynunu rahatsız etmeden takabileceğiniz cırt cırtlı yapısı sayesinde pratik bir şekilde takılır ve çıkarılır. Bu mama önlüğü modelleri BPA, PVC, vinyl, phthalate ve kurşun içermez. 

 

Bebekler İçin Mama Önlüğü Fiyatları


Bumkins Superbib Mama Önlükleri 160 TL ve uzun kollu mama önlükleri 250 TL'dir.