Bebek Battaniyeleri


Bebek battaniyeleri, bebeklerinizin günlük olarak vazgeçilmezidir. Onların hassas cilt ve derisini tahriş etmeyen, yumuşak ve sıkı bir şekilde saran bebek battaniyesi modelleri, minik meleklerinizin konforunu ve rahatlığını sağlar.

 

Bebek Battaniyesi Nedir ve Ne İşe Yarar?


Bebek battaniyesi, bebeğinizin üşümesini engelleyen, bebeğinizin hassas cildini yumuşak bir dokunuşla saran ve onun rahat olmasını sağlayan bir örtüdür. Bebeğiniz hareketli ve kıpır kıpır olduğu için her şeyin yedeğini almak bir zorunluluktur. Kundak şekilde battaniye ve uyku battaniyesi gibi bir bebeğin her gün kullandığınız battaniyelerden birkaç tanesine sahip olmak her zaman iyi bir fikirdir. 
Bir günlük bebek battaniyesi genellikle sıvıları emen ve temizlenmesi kolay yumuşak malzemeden yapılmış kare bir örtüdür. Çok kalın değildir ve çeşitli şekillerde kullanılabilir. Günlük battaniyeleri ile bebek bezini değiştirirken altına koyabilir, emzirirken üzerini örtebilir veya uyurken bebeğinizi sarabilirsiniz.
Battaniye almak tamamen sizin tercihlerinizle ilgili. Battaniyeleri herhangi bir boyut, desen veya malzemede alabilirsiniz. Özellikle müslin bebek battaniyeleri idealdir. Üstelik müslin battaniyelerin temizlenmesi çok kolaydır. Bu yüzden birkaç tane günlük müslin bebek battaniyesi almak en iyisidir. 
Bebek battaniyeleri, bebeği sıkıca sarılmış halde tutmak için çıtçıtlı veya cırtlı olabilir. Genellikle daha hafif olma eğiliminde olan ve yaz da dahil olmak üzere yıl boyunca kullanmanızı sağlayan müslin malzemeden yapılırlar.

 

Bebek Battaniyesi Nasıl Olmalı? 


Hemşireler bebeğinizi muayene ettikten, temizledikten ve bezini verdikten sonra muhtemelen onu bir battaniyeye saracaklar. Çoğu yenidoğan kundaklanmayı sever çünkü bu onları daha güvende hissettirir. Alım battaniyeleri ince olmalarına ve fazladan ısı vermemelerine rağmen çok ince, müslin malzemeden yapıldıkları için kundaklama için mükemmeldirler. Yenidoğan bebeğiniz için evde herhangi bir battaniyeniz yoksa, birkaç tane satın almanız gerekir. Hava durumuna ve mevsime bağlı olarak çeşitli malzemeler ve battaniye çeşitleriniz olması önemlidir. İşte göz önünde bulundurmanız gereken farklı malzemelere hızlı bir bakış…
Polar bebek battaniyeleri bol sıcaklık sağlar ama aynı zamanda nefes alabilir böylece bebek aşırı terlemez.
Pamuk yumuşak ve hipoalerjeniktir, bu nedenle hassas cilde sahip bebekler için harikadır. Ayrıca sıvıları iyi emer, dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır.
Müslin, sıcak iklimler ve yaz ve bahar mevsimleri için mükemmel olan ince bir malzemedir.
Termal battaniyeler nefes alabilir ve sıcaktır bu da onları çok yönlü kılar.
Tığ işi battaniyeler yumuşak ve güzeldir. Genellikle el yapımıdır ve özelleştirilebilir.
Bebekvehersey.com’da, zürafa, köpek ve fil gibi hayvan baskılı, yıldız baskılı pastel renkli olanlardan organik müslin battaniyeye kadar küçük bir bebek battaniyesi seçkisi sunar.

 

Bebek Battaniyesi Kullanmak Bebeğe Zarar Verir Mi?


Bebek battaniyesi kullanmak bebeğe kesinlikle zarar vermez. Yalnızca yenidoğan bebekleri biraz sıkı olacak şekilde battaniye ile sarmak gerekir. Ayrıca bebeğin ağzını ve burnunu kapatmamak ve bebeğin rahat nefes alması önemlidir.

 

Bebek Battaniyesi Fiyatları Nelerdir?

 
Bir çocuk beklemek heyecan vericidir ama aynı zamanda sorumluluklar ve çok fazla planlama gerektirir. Bebeğinizi karşılamak için gerekli malzemeleri toplamak bunlardan biridir. Bebek yorganı ve battaniyesi gibi temel ihtiyaçları satın almak gereklidir. Bir bebek battaniyesi, özellikle küçük çocuğunuzu vücut ısısını düzenleyemediği için ve sıcak tutmak için çeşitli şekillerde yardımcı olabilir. Zamanının çoğunu uyuyarak geçirecek bir bebeğiniz varsa, iyi bir battaniyeye yatırım yapmak aslında mantıklıdır. Bu yüzden Bebekvehersey.com’da birbirinden renkli, keyifli ve organik ipliklerden üretilen müslin battaniyeler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Bu kategoride bulunan bebek battaniyesi fiyatları 200-340 TL arasındadır.