Mama Sandalyesi ve Oyuncak Temizleyicisi


Mama sandalyesi ve oyuncak temizleyicisi, bebeğinizin etrafındaki nesnelerde kullanmak için yeterince güvenli ancak her türlü pisliği temizleyecek kadar güçlü olan nazik bitki bazlı bileşenler içerir. Oyuncakları, masaları ve daha birçok yüzeyi temizleyen, alerji yapmayan, tahriş etmeyen formüle sahiptir. Pediatrist ve dermatologlar tarafından test edilen mama sandalyesi temizleyici ve oyuncak temizleyicisi ultra etkilidir. Sert kimyasallar yoktur veya kalıntılar bırakmaz, toksik değildir. Ayrıca amonyak, ağartıcı, fosfat, paraben, sülfat, ftalat, koku veya boyalar içermez.


Mama Sandalyesi Temizlemenin En Kolay Yolu


Ne kadar dikkatli olursanız olun, bebeğinizin mama sandalyesinin eninde sonunda kirlenmesi kaçınılmazdır. Bebeğinizin mama sandalyesini güvenli ve etkili bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi bilmek her ebeveyn için önemlidir. Sonuçta, tüm bunlar bebeğinizin her öğünü yediği yerdir, bu yüzden onu mümkün olduğunca temiz ve steril tutmak istersiniz.


Bebeğiniz yemek yerken, her yere süzülmüş bezelye fırlatacaklar, yastığın her tarafına mama bulaştıracaklar ve muhtemelen bir noktada bütün kase mamayı aşağıya ve yere dökecekler. Sonunda, her kullanımdan sonra sandalyeyi silmezseniz tepsinin altına sürdükleri yoğurt kokmaya başlar.
Piyasada temizlemesi kolay çok sayıda mama sandalyesi var, ancak her bir girinti çıkıntıyı silmek için her şeyi parçalara ayırsanız bile, yine de güvenli temizliği bir öncelik haline getirmeniz gerekir.


Ebeveynler her kullanımdan sonra görünen yiyecek kalıntılarını temizlemelidir. Rutin temizlik, bebeğin mamasına, önceki öğünlerden gelen bozulmuş gıdalarla bulaşmamasını sağlayarak gıda kaynaklı hastalık riskini artırır. Ayrıca, çocuklar hemen hemen her şeyi alıp yerler. Mama sandalyesini temiz tutmak, herhangi bir ebeveynin bebeğinin güvenli olmayan bir şey yediğine dair endişesini azaltır.


Temel olarak, her kullanımdan sonra bebeğinizin mama sandalyesini silmeli ve yemek yüzeyini dezenfekte etmelisiniz. Ancak yemeklerden sonra yapılan silme işlemine ek olarak, her günün sonunda mama sandalyesini daha kapsamlı bir şekilde temizlemek iyi bir fikirdir.


Nemli bir bez kullanarak, özellikle bebeğinizin sandalyesinin hareketli parçalarında mikrop, pislik ve yiyecek birikmesini önlemek için her kullanımdan sonra mama sandalyesinin tepsinin üstü, tepsinin altı, koltuk, yastık ve yastık arkası gibi parçalarını bir mama sandalyesi temizleyicisi ile silebilirsiniz.


İyi bir silme işlemine ek olarak, her kullanımdan sonra tepsinin yemek yüzeyi bebek için güvenli bir mama sandalyesi temizleyici kullanılarak tamamen dezenfekte edilmelidir.


Oyuncaklar Neyle ve Nasıl Temizlenmeli?


Her annenin bildiği gibi, bebekler ve küçük çocuklar genellikle oyuncaklarını ağızlarına götürürler ve bu oyuncakların yerde yuvarlanmış olabileceğinden ve şimdi mikroplarla kaplanmış olabileceğinden özellikle endişe duymazlar. Bu mikropların çoğu zararsız ve hatta yararlı olsa da, soğuk algınlığı, grip ve norovirüs gibi hastalıkları yayanlar da vardır. Bu nedenle, küçük çocuğunuzun çok sevdiği oyuncaklarını sık sık temizlemek ve dezenfekte etmek iyi bir fikirdir.
Bebek oyuncaklarının düzenli olarak, hemen her gün temizlenmesi gerekir.

Oyuncak temizleyicisi istenmeyen pisliklerle mücadeleye yardımcı olur. Ancak, bazı durumların ekstra temizlik veya hatta dezenfekte etmeyi gerektirdiğini unutmamalısınız.

Örneğin çocuğunuz veya oyun arkadaşları hastalandıysa, diğer çocukların oyuncaklarını ağızlarına temas ettirdiği bir kreşe gittiyseniz, bir çocuk oyuncağın üzerine yiyecek, süt, kusmuk veya mukus bulaşmışsa ya da oyuncaklar yere düşmüşse hemen dezenfekte etmelisiniz.


Baby Pera Mama Sandalyesi ve Oyuncak Temizleyicisi Nasıl Kullanılır?


Baby Pera Mama Sandalyesi ve Oyuncak Temizleyicisi, ecosert sertifikalı ve bitkisel kaynaklıdır. Özel olarak formüle edilen bu temizleyici özel koku ve parfüm içermez. Üstelik durulamaya gerektirmeyen mama sandalyesi ve oyuncak temizleyicisini tüm sert yüzeylerde rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 


Öncelikle temizleyici ürünü, yüzeye püskürtünüz ve temiz bir kağıt havlu ile kurulayınız. Bu temizleyiciyi kesinlikle el, yüz, cilt ve gıda maddelerinin temizlenmesi amacıyla kullanmayınız ve çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza ediniz.